Pene Pati

Dvořákova síň Rudolfina

Koncerty v Rudolfinu jsou hudební zážitek na světové úrovni. Dvořákova síň hostila mnoho světoznámých orchestrů a sólistů.

náměstí Jana Palacha 79/1, Praha 1

Pene Pati – tenor
Amina Edris – soprán
Lukasz Borowicz – dirigent
PKF — Prague Philharmonia

Giuseppe Verdi
Předehra k opeře Rigoletto

Questa o quella (Vévoda mantovský)
Rigoletto, 1. dějství
Pene Pati

Lunge da lei… De miei bollenti spiriti (Alfredo)
La traviata, 2. dějství
Pene Pati

Un dì, felice, eterea (Alfredo & Violetta)
La traviata, 1. dějství
Pene Pati & Amina Adris

Charles Gounod
Je veux vivre (Juliette)
Romeo a Julie, 1. dějství
Amina Adris

L’amour!… Ah! Lève-toi, soleil! (Romeo)
Romeo a Julie, 2. dějství
Pene Pati

Petr Iljič Čajkovskij
Květinový valčík
Louskáček, 2. dějství

Jules Massenet
En fermant les yeux (Des Grieux)
Manon, 2. dějství
Pene Pati

Toi! Vous! – Oui, c’est moi! (Des Grieux & Manon)
Pene Pati & Amina Adris
Manon, 3. dějství

přestávka

Giacomo Puccini
Recondita armonia (Cavaradossi)
Tosca, 1. dějství
Pene Pati

Intermezzo z opery Madama Butterfly

Addio, fiorito asil (Pinkerton)
Madama Butterfly, 2. dějství
Pene Pati

Pietro Mascagni
Cherry Duet (Fritz & Suzel)
Přítel Fritz, 2. dějství
Pene Pati & Amina Adris

Gioachino Rossini
La Danza

Francesco Paolo Tosti
A Vucchella
Marechiare
L'alba sepàra dalla luce l'ombra

Benjamin Godard
Oh! Ne t’éveille pas encore (Jocelyn)
Jocelyn, 2. dějství

Změna programu vyhrazena

Novozélandský tenorista Pene Pati se stává miláčkem publika všude, kde se zjeví. Jeho slunný hlas si všichni brzy zapamatujeme. Hostem jeho pražského debutu bude jeho báječná manželka, rodačka z Káhiry, sopranistka Amina Edris. Oba jsou vítanými hosty operních scén na obou stranách Atlantiku. Seznámili se během studií ve městě Christchurch na Jižním ostrově na Novém Zélandu v roce 2011 a byla to láska na první pohled! Svatbu měli v roce 2016, když oba úspěšně absolvovali operní programy při San Francisco Opera.

Pene Pati debutoval v San Francisco Opera v roce 2017 jako Vévoda mantovský v Rigolettovi. Po hostování v roli Percyho (Anna Bolena) v Opéra National de Bordeaux jej server Opéra-Online označil za “nejvýznamnější objev v oboru tenor za posledních deset let a následující vystoupení výjimečnou pověst Pene Patiho potvrdily. V této sezoně debutoval v Pařížské národní opeře (Nemorino, Nápoj lásky), Vídeňské státní opeře (Percy, Anna Bolena), Státní opeře Berlín (Alfredo, La traviata) a v červenci jej čeká Amenophis (Moise et Pharaon) na festivalu v Aix-en Provence. Exkluzívní smlouva s prestižní nahrávací společností Warner Classics přinesla Patimu i jeho debutové album, které s italskými a francouzskými áriemi (Orchestre National Bordeaux Aquitaine pod taktovkou Emmanuela Villauma) vyšlo v březnu 2022.

Host Peneho, Amina Edris, debutovala v roce 2016 v San José Opera v Kalifornii jako Zuzanka ve Figarově svatbě. Zanedlouho se i ona zařadila mezi nejvyhledávanější sopranistky své generace a server Forum Opera ji označil za „zjevení“. Její sezóna 2021/22 byla také plná debutů – v rolích i v operních domech. Ztvárnila svou první Alici (Robert ďábel) v Opéra National de Bordeaux, debutovala v Opéra du Rhin jako Micaëla (Carmen), v Opéra de Limoges a v Kanadské operní společnosti v Torontu v roli Violetty (La traviata). Obrovský úspěch zaznamenala v březnu 2020 jako Massenetova Manon v nové inscenaci Pařížské národní opery, kam se letos v červnu vrací jako La Folie (Platée). A se svým manželem se v červenci potká v Aix-en-Provence, kde se Amina představí v roli Adalgisy v koncertním uvedení opery Norma.

Jejich první pražské vystoupení slibuje krásný zážitek a bude mít i benefiční podtext. Část výtěžku ze vstupného bude prostřednictvím Spolku přátel hudebních talentů určena na podporu operního mládí, na organizaci pěveckých kurzů pro nejtalentovanější studenty zpěvu.

Pod záštitou ministra kultury České republiky Martina Baxy.

With support
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
General partner
Komerční banka
Principal partner
Hyundai
General media partner
Česká televize
Principal media partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partners
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague