Filip Martinka, foto Radovan Šubín

Filip Martinka

Klavírista Filip Martinka je posluchačem Hudební fakulty AMU v Praze ze třídy doc. Martina Kasíka. V rámci projektu Erasmus studoval roku 2022 u Sergeie Edelmanna na Královské konzervatoři v Antverpách.

Jako sólista hrál s několika významnými českými orchestry. V roce 2018 zahrál Rachmaninův klavírní koncert c moll se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, v témže roce také Griegův koncert se Západočeským orchestrem. V roce 2022 provedl s PKF Beethovenův 3. klavírní koncert. V minulém roce se ujal sólového partu v Kalabisově klavírním koncertě za doprovodu NeoKlasik orchestru.

Mezi jeho největší soutěžní úspěchy se řadí 1. místo na soutěži konzervatoří ČR (2016), 1. místo na soutěži Broumovská klávesa (2016) či titul laureáta soutěže Mladý klavír Pražské konzervatoře (2018).

Vedle sólové hry se Filip věnuje také hře komorní. Spolu s violoncellistou Jakubem Gráfem získali titul laureátů a cenu EMCY na mezinárodní soutěži Českého rozhlasu Concertino Praga (2018). Spolupracuje také s dalšími interprety nebo např. s písňovým spolkem Lieder Society.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague