Prague Philharmonia

Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 pod názvem Pražská komorní filharmonie. Dnes patří mezi nejrespektovanější nejen české, ale i světové orchestry. Od počátku sezony 2015–16 stojí v jejím čele francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

O orchestru

Emmanuel Villaume
hudební ředitel a šéfdirigent

Francouzský dirigent Emmanuel Villaume dirigoval během své kariéry vystoupení s těmi nejprominentnějšími operními soubory a symfonickými orchestry z celého světa. Šéfdirigentem se stal v sezoně 2015–2016.

Emmanuel Villaume

Členové Prague Philharmonia

Seznamte se s našimi hudebníky.

 

Členové

Orchestrální akademie
Prague Philharmonia

Orchestrální akademie vznikla v roce 2008 jako vůbec první projekt tohoto typu v České republice. Každý rok přivítá orchestr do své rodiny 12 až 14 mladých, talentovaných hudebníků. Těm pomáhají hráči Prague Philharmonia získat kvalitní orchestrální praxi a s entusiasmem jim předávají základy filosofie hry: preciznost, smysl pro souhru a detail, uměleckou pokoru, přátelství a respekt.

Orchestrální akademie

Historie
Prague Philharmonia

Přečte-li si zvídavý člověk, že Prague Philharmonia, tehdy ještě Pražská komorní filharmonie, byla založena v roce 1994, hned se ptá — kým a proč, zda orchestr vznikl "na zelené louce" či nava­zoval na nějaký jiný ansámbl… Už jen založení umě­leckého tělesa vyvolává řadu otazníků. Následující řádky nejsou detailním vylíčením vzniku orchestru, ale po­kusem odpovědět na otázku, proč a jak orchestr vznikl, a osvětlit motivace těch, kteří s orchestrem spojili velkou část svého života.

Historie

Jiří Bělohlávek
čestný zakladatel

Jiří Bělohlávek se narodil v roce 1946 v Praze a již od útlého dětství projevoval náklonnost k hudbě. Od čtyř let byl členem dětského sboru a brzy se začal učit i hře na klavír. U profesora Karla Pravoslava Sádla studoval hru na violoncello, poté pokračoval ve studiích na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění. V té době začal dirigovat první koncerty pod odborným vedením Roberta Brocka, Aloise Klímy, Bohumíra Lišky či Josefa Veselky.

Jiří Bělohlávek

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague