Prague Philharmonia & George Li

Zahraniční vystoupení
Cankarjev dom, Ljubljana
Presernova cesta 10, 1000 Ljubljana
Koupit vstupenku

32–60 €

Bedřich Smetana
Vltava (z cyklu Má vlast)
Sergej Rachmaninov
Klavírní koncert č. 2 c moll, op. 18
Antonín Dvořák
Symfonie č. 9 e moll, op. 95, B.178 (Z Nového světa)

Prague Philharmonia se může pochlubit - navzdory své historii trvající pouhá tři desetiletí - úctyhodnou diskografií (více než 90 CD) mnohokrát oceněných nahrávek vydaných u renomovaných nahrávacích společností, jako jsou Deutsche Grammophon, Decca, Warner Classics, Sony Classical.

Orchestr, který vznikl z iniciativy legendárního Jiřího Bělohlávka, sklízí další mezinárodní úspěchy pod taktovkou Emmanuela Villauma (od roku 2016), který je rovněž hudebním ředitelem opery v Dallasu a někdejším uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Slovinské filharmonie. 

Ačkoli je maestro znám svou zálibou v nekonvenčním repertoáru, vrací se do Lublaně se standardním programem věnovaným velikánům českého romantismu: připomíná 200. výročí narození Bedřicha Smetany a 120. výročí úmrtí Antonína Dvořáka.

Rachmaninovův melodicky bohatý a emocionálně nabitý klavírní koncert, umístěný uprostřed programu, bude interpretovat George Li, držitel stříbrné medaile z prestižní Čajkovského soutěže (2015).

 Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR. Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR.

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague