Hana Kubisová

Rodačka z Mladé Boleslavi začala hrát na housle v osmi letech u významného houslového pedagoga Josefa Nováka, potom pokračovala ve studiích na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Vladimíra Rejška a Akademii múzických umění v Praze, kde absolvovala magisterské studium ve třídách prof. Vladimíra Rejška, Jiřího Tomáška a komorní hru ve třídě Antonína Kohouta, zakladatele legendárního Smetanova kvarteta.

Během studií se účastnila řady mezinárodních interpretačních kurzů, například Fondation Yehudi Menuhin France, Die Internationale Sommer-akademie Pommersfelden, Sommerakademie Semmering a uskutečnila několik sólových a komorních nahrávek pro Český rozhlas a Bayerischer Rundfunk.

V letech 1990 a 1991 získala 2. a 1. cenu a dále cenu W. A. Mozarta za nejlepší provedení Mozartova díla v Duškově soutěži hudební mládeže, v roce 1995 s Triem Concertante 2. cenu v mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec.

V roce 1994 se stala zakládající členkou Pražské komorní filharmonie, dnes PKF – Prague Philharmonia, kde hraje ve skupině 1. houslí dodnes.

Pravidelně vystupuje i jako sólistka a komorní hráčka. V roce 2016 vystoupila společně s varhaníkem Alešem Bártou a mezzosopranistkou Lucií Hilscherovou na pietním aktu a koncertu mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro - Sukovy Křečovice, v roce 2019 vystoupila s harfiskou Janou Bouškovou v přímém televizním přenosu závěrečného ceremoniálu 56. Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.

Je členkou Tria Concertante.

Spolupracuje s Českou sinfoniettou Radka Baboráka.

Kromě hraní se již řadu let věnuje pedagogické činnosti, v letech 2010-2014 stála u zrodu Nadačního fondu Harmonie.

V roce 2022 spolupracovala jako pedagog a odborný poradce pro koprodukční italsko-český film Terezín.

Web: www.hanakubisova.cz

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague