Quasi Trio

Quasi Trio bylo založeno v Praze, kde má své působiště dodnes. V roce 2021 se soubor rozhodl změnit nástrojové obsazení z klasického složení klavírního tria s houslemi na trio klarinetové. Trio úspěšně absolvovalo magisterské studium oboru komorní hra na pražské HAMU, všichni tři členové - David Šimeček (klarinet), Judita Škodová (violoncello), Kateřina Ochmanová (klavír) - mají za sebou také mnohé zkušenosti ze zahraničí a na kontě četné úspěchy z mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů. Soubor absolvoval dvouletou stáž na CRR v Paříži ve třídě světoznámého Tria Wanderer a postgraduální program na univerzitě MDW ve Vídni ve třídách Johannese Meissla a Avedise Kouyoumdjiana.

Přestože se Quasi Trio snaží své aktivity soustředit především na tuzemské publikum, účastní se také zahraničních projektů a mistrovských kurzů. Má za sebou ocenění na poli mezinárodních soutěží (Soutěž Nadace B. Martinů, International Plovdiv Chamber Music Competition a další), je dvojnásobným držitelem Ceny pro nejlepší komorní soubor, udělovanou mezinárodními mistrovskými kurzy International Summer Academy v rakouském Reichenau an der Rax. Jako laureát této ceny dostal soubor zároveň opakovaně možnost vystoupit v sále vídeňského rádia ORF. Mezi úspěchy Quasi Tria patří také několik ocenění za interpretaci skladby Bohuslava Martinů, získané jak v sólové či komorní hře.

Kromě spolupráce s předními českými orchestry (PKF - Prague Philharmonia, Česká filharmonie, Pardubická filharmonie ad.) v rámci jejich komorních a edukačních cyklů vystupují členové Quasi Tria i jako sólisté, v původní houslové sestavě například v Trojkoncertu L. van Beethovena za doprovodu PKF - Prague Philharmonia.

V repertoáru Quasi Tria jsou klasická díla od baroka až po dvacáté století, soubor spolupracuje také se současnými hudebními skladateli, jakými jsou například Eliška Cílková, Lukáš Sommer nebo Zdeněk Merta.

Kromě působení v Quasi Triu všechny členy zaměstnávají významné české instituce – David Šimeček má stálé angažmá v orchestru Národního divadla, Judita Škodová je členkou PKF - Prague Philharmonia a Kateřina Ochmanová se věnuje pedagogické činnosti (klavír, komorní hra) a klavírní spolupráci na Konzervatoři Pardubice. 


David Šimeček – klarinet
Kateřina Ochmanová – klavír 
Judita Škodová – violoncello *

* člen PKF – Prague Philharmonia

www.quasitrio.cz

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague