Lucie Soutorová Valčová

Narodila se v Českých Budějovicích. Základy klavírní hry získala na soukromé hudební škole ve svém rodišti u Věry Krauskopfové. Ve studiu klavíru pokračovala na ZUŠ v Českém Krumlově u MgA. Marie Šimkové Kotrčové, v jejíž třídě vystudovala později i Konzervatoř v Českých Budějovicích. V roce 2014 úspěšně dokončila magisterské studium a od září 2015 je studentkou doktorského programu na Akademii múzických umění v Praze v oboru komorní hra, pod vedením prof. Ivana Klánského. 

V roce 2013 reprezentovala HAMU na mezinárodním hudebním studentském festivalu v japonském Kyotu. V letech 2013 - 2015 se zúčastnila mezinárodních klavírních kurzů v Nice a v New Yorku, pod vedením prof. Emanuela Krasovského (Izrael) a prof. Akiko Ebi (Japonsko) a v roce 2016 mezinárodních kurzů ISA -Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest, kde spolu s Janou Černohouzovou získala cenu za nejlepší provedení skladby současného skladatele. 

Lucie Soutorová Valčová je laureátkou řady národních i mezinárodních soutěží. V roce 2006 získala 1. cenu na Mezinárodní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, v roce 2008 pak 1. cenu na mezinárodní soutěži „Concours International de Piano de Nice Côte d'Azur“ ve francouzském Nice a v roce 2012 3. cenu soutěže Internationaler Rotary Musikfoerderpreis v Norimberku. Jejím posledním úspěchem je vítězství na mezinárodní klavírní souteži Bedřicha Smetany v Plzni z roku 2016. Během studií na HAMU nahrála Lucie Soutorová Valčová tři sólová CD se skladbami předních světových skladatelů. Díky své přirozené muzikalitě, suverénní technice, širokému repertoáru a zejména díky umělecké upřímnosti a schopnosti tvůrčí komunikace s publikem je s nadšením přijímána jak na prestižních pódiích, tak i v komorních prostorách malých Kruhů přátel hudby. 

Koncerty

11. 04. 22
Po • 19:30
K
Barokní refektář Profesního domu
Komorní cyklus

Aruťuňan. Saint-Saëns. Kees (náhrada za zrušený koncert)

Lucia Fulka Kopsová
housle
Lucie Soutorová Valčová
klavír

Host: Anna Paulováklarinet

Náhrada za zrušený koncert K4 ze sezony 2020-2021.

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague