Mezi klasikou a elektronikou: Karel Havlíček a Vadim Petrov
Cena abonmá 1900 Kč | 1400 Kč (senioři 65+)
Jednotlivé vstupenky 400 Kč | 300 Kč (senioři 65+) | 100 Kč (do 15 let)
členové orchestru Prague Philharmonia
Hosté:
Karel Havlíček a Vadim Petrov
Martina Kociánová — zpěv
Vladislav Bláha — klasická kytara
Dramaturgie a moderace — Hana Dohnálková
Karel Havlíček:
Solitude (2020)
Above Ground (2020)
Daylight (2020)
Adele (2024)
It’s Never Late To See The Light (2025)
Vadim Petrov:
Devil's Bride pro smyčcový kvartet (2024)
Divnočas pro smyčcový kvartet (2024)
Modrá planeta pro komorní orchestr, kytaru a hoboj (2024)
Carvoeiro pro komorní orchestr, kytaru a hoboj (2024)
„Causa Králík“ pro smyčcový orchestr a kytaru (2024)
Prolínání – pro smyčcový orchestr, marimbu, trubku a recitátora (na text Ondřeje Kašiny, 2025)
Píseň pro smyčcový orchestr, mezzosoprán, marimbu a trubku (2025)
Součástí koncertu budou světelné vizualizace.
Speciální koncert
Jedná se o výjimečný počin orchestru Prague Philharmonia, který v rámci svého cyklu soudobé hudby S připravil závěrečný koncert sezony v dramaturgii a charakteru zcela odlišném od všech předchozích koncertů. Na jednom pódiu vedle sebe usednou dva hosté, oba renomovaní muži ve svých profesích, které spojuje především zájem o současnou hudbu, a to hlavně o propojení hudby klasické s elektroakustickou a elektronickou.
Karel Havlíček a Vadim Petrov se spolu s dramaturgyní tohoto projektu a moderátorkou večera Hanou Dohnálkovou potkají při vzájemné debatě o současné hudbě, kultuře a umění. Koncert ve stylu hudební talkshow se uskuteční ve specifickém prostředí Studia S1 Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské.
Součástí večera bude jedinečná světelná vizualizace, připravená přímo pro tento večer. Hudební interpretace se ujmou členové orchestru Prague Philharmonia a jejich hosté.
Na programu koncertu zazní výběr z tvorby obou skladatelů, která bude interpretována v různých nástrojových uskupeních, složených výhradně pro tento večer ze členů orchestru Prague Philharmonia a jejich hostů.
Karel Havlíček (1974)
Uznávaný český skladatel a multiinstrumentalista, působící v Praze a Los Angeles. Jeho všestranná kariéra zahrnuje hudbu k filmu, televizi, reklamám i producentskou činnost.
Díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti zvuku a hudební kompozice je jedním z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů a zvukových designerů v Evropě a USA. Mezi jeho práce patří originální hudba k americkým filmům Lion Ark a Carpe Noctem a také prestižní projekty, jako je trailer k HBO seriálu The Penguin (Batman sága) nebo původní seriály HBO Europe Terapie a Mamon. Byl nominován na několik cen Český lev, včetně nominací za film Bratři (2024), seriály Profesor T (2018) a Mamon (2015). Mimo jiné je i autorem všech znělek pro Českou televizi (ČT 24), zahrnujíci i hlavní zpravodajský pořad Události.
Po několika letech v Los Angeles nyní působí ve svém oceňovaném studiu Kabelovna Studios v Praze. Jeho debutové album Spoken (2020) bylo osobní zpovědí, která ukázala jeho talent v kompozici a hře na klavír i další nástroje. V roce 2024 vydal album It’s Never Late to See the Light, kde dále rozvíjí svou schopnost spojovat klasickou, elektronickou a filmovou hudbu do jednotného celku.
Vadim Petrov (1957)
Syn předního českého hudebního skladatele, vystudoval obor klasická kytara na pražské konzervatoři. Většinu svého života je však ukotven v jiných profesích – od hudebního režiséra v Československé televizi, přes tiskového mluvčího ve vládách Václava Klause, nebo generálního manažera pro lidské zdroje. Jako expert se zabýval politickým marketingem a kyberbezpečností, ve které působí dodnes.
Je mj. autorem dvou knih „Muž, který nevrhá stín“ a „Načítání“. Po roce 2020 se vrátil k hudbě, o kterou se intenzivně zajímá, a zaměřuje se především na současnou klasickou hudbu s prvky elektroniky s využitím počítačových programů.