Mozart. Gluck. Fine. Beethoven

PKF — LOBKOWICZ abonmá L
Lobkowiczký palác
Jiřská 2/3, 119 00 Praha 1
Koupit vstupenku

5000 Kč

Wolfgang Amadeus Mozart
Cosi fan tutte, předehra k opeře, KV 588
Christoph Willibald Gluck
Koncert pro flétnu G dur
Michael Fine
A Time of Uncertainties
Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 1 C dur, op. 21

Program večera

18:00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice

18:30    Setkání s příběhy umění: kurátoři Lobkowiczkých sbírek odtajňují jejich umělecké poklady

19:00    Koncert v Císařském sále

20:15    Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

„Duševní strava je stejně důležitá jako ochrana našeho zdraví.“

Hudební ředitel a šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume se v sezoně 2021—2022 vrací do Metropolitní opery v New Yorku v projektu The Met: Live in HD (Popelka), do berlínské Deutsche Oper (Hoffmannovy povídky), Theatre de la Monnaie v Bruselu (Carmen) a opery v Dallasu, kde zastává post hudebního ředitele (Orlando, Aida a Let Jonathana Dovea).

Emmanuel Villaume, držitel mnoha ocenění, dirigoval mimo jiné představení v Metropolitní opeře, Královské opeře v Covent Garden, dále v Mariinském divadle, Bavorské státní opeře, Deutsche Oper v Berlíně, benátském Teatro La Fenice, pařížské Opeře, Teatro Regio v Toríně, Teatro Real v Madridu, Gran Teatre del Liceu v Barceloně či v Opeře Monte-Carlo.

Stejně tak úspěšný je i ve spolupráci se symfonickými tělesy — dirigoval Orchestre de Paris, Chicago Symphony, Los Angeles Philharmonic, Boston Symphony, Montreal Symphony i londýnskou Královskou filharmonii. V roce 2008 vystoupil s Čínským národním operním orchestrem v rámci Letních olympijských her v Pekingu.

Vystudoval Conservatoire de Strasbourg a pařížskou Sorbonnu (literatura, filozofie, muzikologie) a je držitelem čestného doktorátu z University v Indianapolis.

Foto: Marco Borggreve

Těžištěm programu druhého letošního koncertu v Lobkowiczkém paláci budou díla z období klasicismu, z epochy, která je našemu orchestru nejbližší. Večer otevře hravá předehra k Mozartově opeře Così fan tutte (Takové jsou všechny), plná virtuózních, jiskřivých momentů. Pokračovat budeme velmi elegantním Koncertem pro flétnu a orchestr G dur Christopha Willibalda Glucka. Gluck se proslavil především jako operní autor, patří dokonce k nejvýznamnějším reformátorům tohoto žánru. Jeho Koncert pro flétnu, jež sólistovi nabízí krásné zpěvné linie, ale i úseky vyžadující bravuru, si však mezi flétnisty dodnes získává nové a nové příznivce. Koncert uslyšíme v podání prvního flétnisty PKF — Prague Philharmonia, Jiřího Ševčíka. Klasicistní trojčlenku doplní Symfonie č. 1 C dur Ludwiga van Beethovena: rozjasněné dílo, v němž se vliv Mozarta a Haydna snoubí s již prosakujícími specifiky pozdější Beethovenovy řeči. Kontrastem bude v tento večer skladba Michaela Finea, držitele Grammy za produkci klasické hudby. Znepokojivou kompozici A Time of Uncertainties napsal Fine na letišti, když se z USA náhle vracel do Evropy za svou, v té době nemocnou, manželkou. 

Cena abonmá je 16 000 Kč včetně DPH

Abonmá zahrnuje všechny čtyři koncerty, konkrétní místo v sále a vstup na všechny části večera. Abonmá je přenosné.

Nákupem donátorské vstupenky či abonmá podpoříte činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. 

Zahájení prodeje abonmá 1. listopadu 2021.

Pro rezervace a další informace kontaktujte:

Dana Syrová
ředitelka projektu PKF — Lobkowicz abonmá

T +420 724 245 372
e-mail: syrova@pkf.cz

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague