Julian Rachlin

Julian Rachlin

Houslistu, violistu a dirigenta Juliana Rachlina lze bez uzardění označit za skutečnou celebritu ve světě klasické hudby. Žák Pinchase Zukermana zvítězil v roce 1988 v soutěži Eurovision a jako nejmladší sólista v historii debutoval ve svých 13 letech s Vídeňskou filharmonií pod taktovkou Riccarda Muttiho. Od té doby si vybudoval skutečně světovou kariéru, která zahrnuje spolupráci s Marissem Jansonsem, Valery Gergievem, Christophem Eschenbachem, Manfredem Honeckem, Myung-Whun Chungem, Riccardem Chaillym, Zubinem Mehtou a řadou dalších světových dirigentů.

Mnoho skladatelů mu dedikovalo svá díla, mezi jinými i Krzysztof Penderecki. Jeho nahrávky vycházejí na prestižních světových labelech Sony Classical, WarnerClassics a Deutsche Grammophon. Dnes dělí svůj čas mezi sólistickou a dirigentskou dráhu. Je Hlavním hostujícím dirigentem Royal Northern Sinfonia, Turku Philharmonic Orchestra a Kristiansand Symphony Orchestra. Jako dirigent absolvoval evropské turné s English Chamber Orchestra a dále spolupracoval například s Královskou filharmonií v Liverpoolu, Orchestra della Svizzera Italiana nebo Royal Northern Sinfonia.

S PKF — Prague Philharmonia se poprvé představil na Pražském jaru 2018 v rámci své umělecké rezidence.

Je ředitelem festivalu Julian Rachlin & Friends v Palma de Mallorca a má svou vlastní koncertní řadu ve vídeňském Musikvereinu. Vedle své bohaté umělecké činnosti se věnuje rovněž charitativním a edukačním programům. V roce 2010 byl zvolen Ambasadorem organizace UNICEF a členem Young Global Leaders při Světovém ekonomickém fóru. Hraje na Stradivárky „ex Liebig“ z roku 1704.  

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague