Kalabis Quintet

Dámské dechové kvinteto Kalabis Quintet vzniklo v roce 2012 na půdě Akademie múzických umění v Praze. Jméno po slavném českém skladateli Viktoru Kalabisovi (1923—2006) si zvolilo po získání první ceny na soutěži v Semmeringu Viktor Kalabis Prize spolu s požehnáním skladatelovy manželky, slavné cembalistky Zuzany Růžičkové. Soubor je vyhledávaným interpretem českých soudobých skladeb. 

Od svého založení posbíral Kalabis Quintet řadu dalších ocenění. Mezi významné se řadí první cena v kategorii Czech Contemporary Music na soutěži v Payerbachu (pořádané Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), dále první cena na soutěži Karla Dittersdorfa ve Vidnavě, třetí cena a titul laureáta na francouzské Le Concours international de quintette à vent Henri Tomasi v Marseille a třetí místo na Bucharest International Music Competition. 

Kalabis Quintet se představil na více než stovce domácích i zahraničních pódií. Vystoupil v rámci koncertní sezóny Českého spolku pro komorní hudbu v Sukově síni pražského Rudolfina i komorního cyklu PKF — Prague Philharmonia, spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. Jeho členky jsou orchestrálními hráčkami předních českých orchestrů (Národní divadlo, Státní opera, SOČR, PKF — Prague Philharmonia) a věnují se také pedagogické činnosti.

V roce 2021 kvinteto přijalo pozvání na nejvýznamnější český festival Pražské jaro.  

Zuzana Leimer - flétna
Jarmila Jermářová - hoboj  
Anna Sysová - klarinet  
Denisa Beňovská - fagot  
Adéla Psohlavcová - lesní roh 

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague