Marek Kozák

Marek Kozák

Marek Kozák patří bezpochyby k nejpozoruhodnějším mladým osobnostem české hudební scény. Talent finalisty Mezinárodní klavírní soutěže Ferruccia Busoniho 2019 v Bolzanu, vítěze Evropské klavírní soutěže v Brémách 2018 a držitele 2. ceny a titulu laureáta v prestižní soutěži Pražské jaro 2016 se začal projevovat již ve čtyřech letech. Po studiích na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě ukončil v roce 2019 svá studia na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u prof. Ivana Klánského. Kromě toho absolvoval četné mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů, jako jsou Eugen Indjic, Murray Perahia či Garrick Ohlsson.

V roce 2013 zvítězil v Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních a úspěch zopakoval i na chopinovské soutěži v Darmstadtu, kde získal 3. cenu. O rok později zvítězil v Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni.

Přes svůj mladý věk má již četné zkušenosti se spolupracemi s předními českými orchestry — Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, PKF — Prague Philharmonia, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, Brněnskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, Plzeňskou filharmonií a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Spolupracoval s dirigenty Petrem Altrichterem, Benjaminem Baylem, Jerzym Maksymiukem, Charlesem Olivieri-Munroem, Andreasem Sebastianem Weiserem, Ronaldem Zollmanem a dalšími. Na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro provedl málo hraný Koncert pro klavír a orchestr č. 2 Pavla Bořkovce ve spolupráci s Filharmonií Hradec králové pod taktovkou Chuheie Iwasakiho.

Marek Kozák je rovněž vynikajícím varhaníkem. Ve svých patnácti letech se stal v roce 2008 vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena v Opavě, odkud si odnesl i speciální cenu za improvizaci.

Marek Kozák je také vítězem v kategorii Talent roku čtvrtého ročníku Classic Prague Award za rok 2019 a je rovněž vynikajícím varhaníkem. 

Koncerty

20. 06. 22
Po • 19:30
K8
Barokní refektář Profesního domu
Komorní cyklus

Beethoven. Suková. Zemlinsky

Lukáš Pospíšil
violoncello
Jan Souček
hoboj
Ondřej Šindelář
fagot
Marek Kozák
klavír

HOST: Anna Paulová — klarinet

VYPRODÁNO

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague