Midori hraje Dvořáka

Zahraniční vystoupení
Frauenkirche
Neumarkt, 01067 Dresden
Koupit vstupenku

22–65 €

Antonín Dvořák
Vanda, předehra k opeře op. 25 B 97
Antonín Dvořák
Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 B 96
Antonín Dvořák
Symfonie č. 8 G dur op. 88 B 163

Midori je vizionářská umělkyně, aktivistka a pedagožka, která překonává tradiční hranice, což z ní činí jednu z nejvýznamnějších houslistek současnosti. V loňské sezóně oslavila 40. výročí na pódiu, čímž si připomněla svou pozoruhodnou kariéru, kterou zahájila v roce 1982 ve svých 11 letech koncertem s Newyorskou filharmonií a Zubinem Mehtou. Za svou uměleckou a humanitární činnost je držitelkou titulu Posel míru Organizace spojených národů. 

Eugene Tzigane se narodil v Japonsku, vyrůstal na obou stranách Pacifiku a nyní žije v Evropě. Od útlého věku byl obklopen hudbou z nejrůznějších prostředí, od jazzu (jeho první láska) přes klasickou a filmovou orchestrální hudbu až po východoevropskou lidovou a taneční hudbu. V letech 2010-2014 byl šéfdirigentem Severozápadní německé filharmonie (Herford), v té době nejmladším šéfdirigentem v Německu. Od začátku roku 2023 je šéfdirigentem a uměleckým ředitelem Symfonického orchestru Kuopio ve Finsku.

 Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR. Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR.

Generální partner
Komerční banka
Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři zvuku
Portu Gallery
Wood & Company
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague