Ondřej Šindelář

Ondřej Šindelář

Fagotista Ondřej Šindelář je členem České filharmonie. Kromě práce v orchestru se však intenzivně věnuje také „staré“ hudbě a neméně se zajímá o dobové nástroje a historii fagotu.

Studia dokončil v Basileji, kde studoval ve třídě Sergia Azzoliniho na Hochschule für Musik. Po získání diplomu na Hochschule přešel na Scholu Cantorum Basiliensis, kde svou vášeň pro barokní a klasicistní hudbu a jejich nástroje ještě prohloubil. Orchestrální zkušenosti získal během svých angažmá v českých i evropských orchestrech — Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, PKF — Prague Philharmonia, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, Philharmonia Orchestra v Londýně, Kremerata Baltica, Camerata Zurich nebo Verbier Festival Orchestra ve Švýcarsku.

Do jeho portfolia momentálně patří soubor Opus Elocutio, se kterým se věnuje spojení smyčcových a dechových nástrojů v komorní hudbě, a dechový soubor Sesto, se kterým se zabývá žánrem Harmoniemusik. V projektech se často snaží zapojovat různé kusy ze své sbírky fagotů.

Koncerty

20. 06. 22
Po • 19:30
K8
Barokní refektář Profesního domu
Komorní cyklus

Beethoven. Suková. Zemlinsky

Lukáš Pospíšil
violoncello
Jan Souček
hoboj
Ondřej Šindelář
fagot
Marek Kozák
klavír

HOST: Anna Paulová — klarinet

VYPRODÁNO

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague