29. koncertní sezona PKF — Prague Philharmonia

Rychlý přehled

Nová koncertní sezona nabídne vyváženou kombinaci klasického, romantického a současného repertoáru. Nabízíme přes 35 koncertů v pěti abonentních řadách.

Stáhněte si brožuru v PDF

Orchestrální cyklus A

Ve své orchestrální abonentní řadě A nabídne letos PKF — Prague Philharmonia devět koncertů s programem zahrnujícím hudbu od klasicismu až k 20. století. Ústřední postavou naší dramaturgie bude přitom Johannes Brahms: jeden z nejvýznamnějších skladatelů 19. století, který výrazně ovlivnil například i kariéru Antonína Dvořáka. Orchestr PKF — Prague Philharmonia uslyšíte jak v dílech skladatelů, jejichž hudba patří ke kmenovému repertoáru souboru (Mozart, Beethoven, Mendelssohn), tak ve skladbách autorů, kteří se na programech koncertních řad objevují sporadičtěji: například českého skladatele Viktora Kalabise. Ve čtyřech koncertech povede orchestr šéfdirigent Emmanuel Villaume, taktovku dále převezmou uznávaný francouzský dirigent Marc Minkowski nebo venezuelský rodák Domingo Hindoyan. Hvězdná jména nechybí ani mezi sólisty: zahajovací koncert bude patřit sólistce Metropolitní opery v New Yorku Ailyn Pérez, v dubnu přivítáme držitele Grammy, klavíristu Garricka Ohlssona.

Komorní cyklus K

Tématem komorní řady 29. sezony jsou Dvojice. Chceme tak poukázat na sílu a důležitost jednotlivých hudebních nástrojů v klasické hudbě. Můžeme se těšit na díla pro čtyřruční klavír, dva kontrabasy, dvě trubky, skladby, ve kterých zazní dva klarinety, dvě violoncella, ale také hudební dialogy zajímavých nástrojových kombinací.

Sezonu zahájí Zemlinského kvarteto s violoncellistou Lukášem Pospíšilem a violistou Stanislavem Svobodou. Závěrečný koncert je věnován čtyřruční hře s klavíristy Janem Čmejlou a Lukášem Klánským, který se zároveň představí s Triem Lobkowicz a Janem Fišerem.

Celá sezona je ve znamení 200 let výročí narození francouzského hudebního skladatele Césara Francka a 240 let od narození Niccola Paganiniho.

PKF — Lobkowicz abonmá

Sedmý ročník donátorské řady PKF — LOBKOWICZ abonmá představí opět největší talenty současné světové hudební scény. Zveme Vás do prostředí, které dává orchestru PKF — Prague Philharmonia příležitost sdílet svou charakteristickou virtuozitu a umělecký entuziasmus v intimním a vzácném prostoru s těmi, již jsou fascinováni nekonečnými příběhy umění. Obklopeni jedinečnými sbírkami Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě nabízíme v roce 2023 opět čtyři večery s neopakovatelnou atmosférou a s poutavými příběhy o hledání krásy a harmonie v umění i celé společnosti. To vše sdíleno v těsné blízkosti hráčů orchestru PKF.

Řada je koncipována jako donátorská. Jejím zakoupením podpoříte přímo uměleckou činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Děkujeme.

Prodej abonmá na sezonu 2023 začíná 3. listopadu 2022. PKF — Lobkowicz abonmá se prodává na kalendářní rok.

Cyklus soudobé hudby S

Tématem letošní sezony, která nese podtitul „Cyklus S – světový!“ budou hudební lahůdky předních autorů 20. a 21. století z Rakouska, Německa, Francie, Estonska, Lotyšska, Finska, USA a Česka. Hlavními hudebními aktéry a interprety tohoto cyklu jsou členové orchestru PKF — Prague Philharmonia, se kterými máte jedinečnou možnost potkat se v internějším prostředí a komorním obsazení.

Koncerty jsou tradičně moderované a specifikem programu zůstává možnost debaty publika jak s interprety, tak s přizvanými hosty jednotlivých večerů.

Koncerty pro děti v Rudolfinu D/E

I v nové sezoně se můžete těšit na čtyři různé koncerty pro děti i celou rodinu. Tentokrát se zaměříme na příběhy, které se nedají vyprávět slovy, ale jedině prostřednictvím hudby. V prvním koncertu, který je věnován baroku, zažijeme tanec králů i divoký rej duchů v podsvětí. Druhý pořad, věnovaný Mozartovi, nabídne veselí, lehkost a čarování. Kdo chce do říše fantazie nebo království snů, pro toho připravujeme koncert z hudby romantiků. Letošní sezonu pak ukončí drzá, roztančená moderna ze začátku dvacátého století.

Koncerty v řadě D začínají v 10.00, koncerty v řadě E začínají ve 12.00, jejich program je stejný.

Mimořádný projekt 29. sezony

Geniálnímu mysliteli Janu Amosu Komenskému, jehož dílo inspiruje i v našem 21. století, skládáme poctu v podobě hudebního cyklu Labyrint světa a ráj srdce. Ve světové premiéře jej společně s autorem skladby — Tomášem Kačem — uvedeme 28. června 2023 v pražském Rudolfinu, 400 roků poté, kdy Komenský svůj Labyrint dokončil.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague