30. koncertní sezona PKF — Prague Philharmonia

Rychlý přehled

Na své si přijdou nejen milovníci klasicismu, romantismu, či modernismu 20. století, ale i soudobé hudby.

Stáhněte si brožuru v PDF

Orchestrální cyklus A

Letošní sezona je pro PKF — Prague Philharmonia výjimečná, je pro nás totiž jubilejní třicátou. K takové příležitosti bylo potřeba sestavit výjimečný program: slavnostní, reprezentativní, plný děl, v nichž PKF zazáří a která pro ni mají i hlubší význam. Před své publikum tak PKF — Prague Philharmonia předstupuje s dramaturgií, jež je možná ještě osobnější než v minulých letech a v níž naši abonenti dostanou příležitost poznat svůj orchestr ještě blíže. Zároveň se do koncepce promítá rok české hudby, který uctíme nejen díly známých velikánů, ale i neprávem opomíjených mistrů. Nevynecháme Dvořáka, Suka, ani Smetanu, uslyšíte ale i Kaprálovou, Pichla nebo Veita.

O exkluzivitě sezony svědčí i seznam umělců, s nimiž se na koncertech potkáme. Přivítáme klavíristu George Li, houslistku Midori, nebo skvělou trumpetistku Lucienne Renaudin Vary; hned při druhém koncertě se v roli sólistů představí i hráči dechové sekce orchestru. Šéfdirigent Emmanuel Villaume převezme taktovku na pěti koncertech, v těch dalších povede orchestr například Oscar Jockel či Christoph-Mathias Mueller.

Komorní cyklus K

Jubilejní 30. sezona PKF — Prague Philharmonia se nese v duchu oslav prestižního českého orchestru. Tématem komorního cyklu je česká hudba a výročí významných českých hudebních skladatelů, jakými jsou např. Bedřich Smetana (1824—1884), Leoš Janáček (1854—1928), Josef Suk (1874—1935), Antonín Dvořák (1841—1904), Pavel Haas (1899—1944), Rafael Kubelík (1914—1996), Václav Jindřich Veit (1806—1864), Pavel Josef Vejvanovský (1640—1693), Lukáš Matoušek (*1943). Únorový koncert je věnovaný českému hudebnímu skladateli Janu Novákovi (1921—1984) a proběhne za účasti jeho potomků, Dory a Clary Novákových. V rámci komorního cyklu zazní i díla soudobých českých autorů složená „na míru“ pro jednotlivé komorní soubory.

Sezonu zahájí 25. září Belfiato Quintet spolu s významným hostem, tenoristou Petrem Nekorancem. Cyklus zakončíme 10. června se Smetanovým triem a klarinetistou Janem Brabcem. V jubilejní sezoně přivítáme mimo jiné Bennewitzovo kvarteto s violoncellistou Lukášem Pospíšilem a violistou Karlem Untermüllerem, Trio Incendio s violistou Stanislavem Svobodou, Czech BrassSedláčkovo kvarteto a řadu dalších. Přijďte si vychutnat koncerty s nezapomenutelnou atmosférou a buďte tak blízko našim hráčům a jejich mistrovské hře.

PKF — Lobkowicz abonmá

Sedmý ročník donátorské řady PKF — LOBKOWICZ abonmá představí opět největší talenty současné světové hudební scény. Zveme Vás do prostředí, které dává orchestru PKF — Prague Philharmonia příležitost sdílet svou charakteristickou virtuozitu a umělecký entuziasmus v intimním a vzácném prostoru s těmi, již jsou fascinováni nekonečnými příběhy umění. Obklopeni jedinečnými sbírkami Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě nabízíme v roce 2023 opět čtyři večery s neopakovatelnou atmosférou a s poutavými příběhy o hledání krásy a harmonie v umění i celé společnosti. To vše sdíleno v těsné blízkosti hráčů orchestru PKF.

Řada je koncipována jako donátorská. Jejím zakoupením podpoříte přímo uměleckou činnost orchestru PKF — Prague Philharmonia. Děkujeme.

Prodej abonmá na sezonu 2024 začne 1. listopadu 2023. PKF — Lobkowicz abonmá se prodává na kalendářní rok.

Cyklus soudobé hudby S

V jubilejní 30. koncertní sezoně orchestru PKF — Prague Philharmonia je pro cyklus soudobé hudby připraveno 6 koncertů s výjimečnou dramaturgií. Zároveň se cyklus v rámci jubilejních oslav od září 2023 přesouvá do nového prostoru, a to na místo, kde v sezoně 2004/2005 poprvé odstartoval — do Švandova divadla na Smíchově. Konkrétně do Studia Švandova divadla, nově zrekonstruovaného prostoru, který bude cyklu S výborně slušet.

Seriál šesti koncertů bude v této sezoně věnován současné československé generaci, současnému umění a žánrovému propojení. Jednotlivé koncerty budou koncipovány jako portréty současných hudebních skladatelů, kteří budou jako hosté na koncertech přítomni, budou v průběhu koncertu debatovat a zároveň se mohou představit i jako interpreti. Jsou to renomovaní skladatelé, působící a tvořící jak v České republice, tak v zahraničí. Zároveň je jejich působení a tvorba propojena s dalšími žánry — filmem, architekturou nebo operou. Interprety hudebních titulů budou již tradičně členové PKF — Prague Philharmonia a jejich hosté.

Koncerty pro děti v Rudolfinu D/E

V rámci cyklu jsme i pro tuto sezonu připravili čtveřici zábavných koncertů pro děti i celou rodinu. Ukážeme si, že prostřednictvím hudby a naší fantazie dokážeme s přivřenýma očima procestovat odlehlé kouty světa i kaleidoskop barevných dálek vesmíru. A budeme-li pozorně naslouchat, dovede nás jasná stezka hudby až do srdce štěstí. V prvním koncertu zazní skladby evokující přírodní jevy, druhý koncert nás zavede do zemí Evropy a Ameriky, potom se na křídlech imaginace vydáme do světů jiných a nakonec si ověříme, jak hudba svým nezaměnitelným způsobem vede k radosti a životnímu smíření. 

Koncerty v řadě D začínají v 10.00, koncerty v řadě E začínají ve 12.00, jejich program je stejný.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague